יום שבת, 26 בנובמבר 2011

The Crown jewels of Hollywood"- for Sale"

כולנו מכירים את אליזבת טיילור בדרך כזו או אחרת. היא ידועה בתור שחקנית הוליוודית שהיתה לכוכבת אולי הכי מפורסמת בתולדות הקולנוע, השתתפה ב-65 סרטים במהלך קריירה של 60 שנה, זו שנישאה כל כך הרבה פעמים ואפילו פעמיים לאותו הבחור, אשת עסקים שמשיגה את מה שהיא רוצה,  אה וכמובן - היו לה עיניים סגולות. מלבד הפרטים היבשים, אליזבת טיילור מצטיירת עבורי כסמל לתקופת הזוהר של הוליווד: יופי טבעי , שיק וחוש אופנה אלוהי ובעיקר עדינות ונשיות של ליידי אמיתית. (או במילים אחרות - בלי בוטוקס, בלי שתלים, בלי סטייליסט צמוד ובלי שסעים בשמלות מיקרו ללא תחתונים ועקבי 18 ס"מ)

על כן כל כך התרגשתי כשהוזמנתי השבוע לבית Christie's בתל אביב, למסיבת עיתונאים ראשונה מסוגה, שבה עדכנו אותנו על מכירה פומבית שתחל בחודש הבא (13-14.12.11 ב-Christie's ניו יורק) ובה ימכרו סה"כ כ-800 תכשיטים של אליזבת טיילור  ועוד אביזרי נוי, תמונות נדירות, פריטי לבוש ותיקים. זו המכירה הגדולה ביותר שאורגנה ע"י Christie's והיא מוערכת בסכום התחלתי של 30 מליון דולר.

בסיום האירוע החלטתי שאני חייבת לחלוק איתכם הן את התמונות של הפריטים המרהיבים שימכרו והן את הסיפורים מאחורי כל תכשיט ותכשיט. סיפורי התכשיטים הם בעצם סיפורה של טיילור שאמרה על עצמה:

 "I'm not just anybody, I'm me"

We all know Elizabeth Taylor in one way or another. She is known as a Hollywood actress who was perhaps the most famous in movie history, participated in 65 films during a career of 60 years,was married so many times and twice to the same guy, a business woman who got what she wanted, Oh and of course - she had purple eyesApart from the dry details, Elizabeth Taylor seemed to be a symbol of the glory days of Hollywood: natural beauty, chic and fashion sense  and especially tenderness and femininity of a real lady. (Or in other words - no Botox, no implants, no stylist and no  micro dresses without underwear and heels of 18 cm)

I was so excited when I was invited to Christie's this week in Tel Aviv, the first press conference of its kind, which inform us of  an auction that will begin next month (13-14.12.11 at Christie 's New York) with a total of 800 of Elizabeth Taylor's Jewelry and other accessories, rare photographs, clothing and handbags. this is the biggest sale organized by Christie's and is estimated 30 million 
$.

After the event I decided I had to share with you the pictures of the spectacular items that will be sold and the stories behind each piece of jewelry .the stories of the jewery are the story of Taylor herself who said once:

 "I'm not just anybody, I'm me"

She loved high heels and hair pieces to gain a few inches
 1964 Eliaabeth Taylor and Richard Burton, at their wedding 

את ריצ'ארד ברטון הכירה על הסט של קליאופטרה. הם ניהלו רומן שהפך לסקנדל הוליוודי מהסוג שאנחנו מכירים היום. בזמן הצילומים באיטליה הוא קנה לה את סיכת הדש בחנות של "בולגרי". עם השנים הוא השלים לה את הסט.


She met Richard Burton on the set of Cleopatra. They were having a Hollywood scandalous affair.the kind we know today. While filming in Italy, he bought her a new pin at the store of "Bulgari". Over the years he had completed the set for her.

source

ריצא'רד ברטון חיפש במשך שנים אבן רובי אדומה שמסמלת את ויילס (Wales) מולדתו. הוא החביא את הקופסא האדומה בתחתית גרב המתנות של חג המולד והיא כמעט ופספסה אותה.

Richard Burton was looking for a Ruby stone as red symbolizes the Wales his homelandHe hid the red box at the bottom of the stocking on Christmas and she almost missed her.

"I cannot remember a day I wasn't famous"

את זוג העגילים האלו קנה לה ברטון בפריז. במקור היו עשויים זכוכיות בלבד ולא היו שווים מי יודע מה. מספרים שיום אחד התגנב לתיבת התכשיטים והחליף ליהלומים אמיתיים, והחזירם למקום בלי לומר לה מילה.

These earrings were bought in Paris, originally made ​​of glass and not been worth much. One day Burton stole the jewelry box and replaced the earings with real diamonds, and returned them to the box without saying a word to Taylor.


This ancient necklace was a gift from Burton.
 Elisabeth wore it during her trip to Iran in 1976צמיד מזל, עם 20 תליונים, מזכרות ממקומות בהם טיילה ואנשים יקרים. ביניהם לופה ליהלומים עם השם שלה כדי שתוכל לבדוק את האיכות של התכשיטים שקונים לה...

A Lucky chatm bracelet with 20 Charms, Souvenirs from places  and dear of ones. Including a diamonds lupe with her name so she can test the quality of the jewelry gifted.


את סט התכשיטים הזה יצרו עבור טיילור בגלל צבע העיניים שלה. בכלל היא מאוד אהבה סגול ורוב הדרישות שלה בביקורים והופעות כללו צביעת קירות החדר וצבע השטיח בסגול.

This jewelry set was created for Taylor because her eye color. She was very keen at all purple and most of her demands during visits and shows were to paint the walls and carpet in purple.

הפנינה שתלויה בסוף הענק הינה אחת הפנינים הגדולות והמיוחדות שקיימות והיא נקראת Peregrina. היא עברה ידיים רבות בעיקר של אצולות אירופה (נסיכות הולנד, ספרד ודוכסיות שונות) וניתנה לטיילור במתנה מבעלה. אליזבת היא זו שהוסיפה את הפנינה לענק עם אבני האודם. זהו הפריט האהוב עליי מבין כולם היות והוא טומן בחובו היסטוריה מרתקת ואיכות נדירה.

ישנם עוד פריטים רבים ונהדרים, ועוד לא התחלתי לדבר על פריטי הלבוש והתיקים. מקווה שנהנתם מהטעימה מחיי הזוהר. 
אליזבת טיילור ביקשה למכור את התכשיטים שלה כדי שאחרים יוכלי להנות מהם. הם היו חלק בלתי נפרד מחייה והיא נהנתה להתגנדר בכל עת גם בביתה כמו ילדה קטנה. דעו שחלק כלשהו מהכסף יתרם לצדקה לפי בקשתה והשאר יועבר לילדייה.

שוב תודה למימי מ-Christie's על ההזדמנות להציץ לחיים המופלאים של הנסיכה של הוליווד. עוד תמונות של הפריטים שעומדים למכירה תוכלו למצוא באתר:www.christies.com. שבוע חדש בפתח, הלוואי ויביא איתו ריגושים והפתעות.


The Pearl hanging at the end of the necklace is one of the largest pearls and is calles: The Peregrina. Belonged to many European Princess. was given to Taylor as a gift from her husband. Elisabeth is the one that added the pearl to the necklace with the rubies.This is my favorite items of all because it holds a fascinating history and a rare quality.There are many impressive items, and have not started to talk about items of clothing and bags. Hope you enjoyed the taste of the glorious life of Taylor.
Elizabeth Taylor wanted to sell her jewelry so that others can enjoy them. They were an integral part of her life and she loved to dress up any time at home like a little girl. Know that a part of the money goes to charity at her request and the rest will be transferred to her children.

Thanks again to Mimi from Christie 's Tel Aviv for the opportunity to tour the wonderful life of a Hollywood princess. More pictures of items on sale can be found on :www.christies.com.
A new week is just around the corner, may it be full of thrills and surprises.A+

7 תגובות:

 1. elizabeth taylor is such a style icon! and her collection of jewels are stunning too great blog :) thank you for your lovely comment -- following back

  xo

  http://dressedupallligators.blogspot.com/

  השבמחק
 2. אני מאוהבת בתכשיטים שלה, ראיתי את חלקם בתערוכה בניו יורק ובכלל תכשיטים עם סיפורים מדהימים מאחוריהם תמיד מרתקים אותי.
  הטבעת עם האבן האדומה במרכז מהממת שאין דברים כאלה!
  התערוכה כבר נסגרה, אבל זה האתר שלה, יש שם דברים שקשה להסתכל עליהם מרוב יופי.
  http://www.cooperhewitt.org/microsites/set-in-style

  השבמחק
 3. וואו ספי ממש תודה על הלינק (ועל התגובה) איזה דברים מופלאים..הטבעת עם הרובי הענקית נדירה..היו עוד כל כך הרבה - לא רציתי לאכול לקוראים את הלב..:))

  השבמחק
 4. ספי גנבה לי את המילים (לא יפה!) אבל באמת רציתי להגיד שראינו חלק מהתכשיטים פנים אל פנים וזה היה מהפנט!
  איזה נחמד לאנשים שיכולים לאפשר לעצמם לרכוש את החפצים הקסומים האלה שמגיעים עם כל כך הרבה מטען...

  השבמחק
 5. פוסט נהדר וממש מעניין, תמיד התפאלתי מאליזבט טיילור! קצת עצוב שתכשיטים שלה (שחלקם בטוח היו מאוד חשובים לה מבחינה רגשית ובכלל בגלל סיפור אישי שמאחורי כל אחד מהם) נמכרים לאנשים זרים ויתפזרו לכל העולם.

  השבמחק
 6. J'aime les bijoux! Superrrr

  Angela Donava
  http://www.lookbooks.fr

  השבמחק
 7. פוסט מלא בקסם ממש כמו האישה הזאת.. מיותר לציין שאני נעשית ממש חמדנית כשאני מסתכלת על התכשיטים שלה..
  :))

  השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...