יום חמישי, 3 ביולי 2014

A day off


אתמול היה לי יום נהדר. הייתי אמורה לעבוד אבל החלפתי עם חבר ונשאר לי יום פנוי לחלוטין. התחלתי את הבוקר במסיבת עיתונאים עם לי אדלקורט, חזאית הטרנדים האלילה, לקראת התערוכה החדשה במוזיאון העיצוב של חולון "קיפולים" | ממלאכה מקומית לעיצוב עכשווי", הנפתחת היום.

ישבתי לי שם בין עיתונאים ובלוגרים ובלעתי בשקיקה את המילים המופלאות שלה על עולם העיצוב, על העתיד, על יצירה, על קראפט ידני, על קהילה. אדלקורט סיפרה מחד על הקולקציה הסופר עתידנית של המעצב הגאון איסי מיאקי ומאידך על אינטרפטציות שונות של מעצבים מכל העולם לקראפט (מלאכת יד) בשילוב טכנולוגיה. התערוכה מעניקה לנו הצצה אל עולם פנטסטי, בו אין עוד עבודות ידניות בלבד ואין עוד תוצרי מכונה בלבד. אדלקורט, במסגרת חזיית הטרנדים, חוזה כי בעתיד אדם ומכונה יהיו לאחד. בכל אובייקט נוכל לזהות את טביעת ידו של האדם ובמקביל ייעזר היוצר ביכולותיהן של המכונות על מנת להגשים את חזונו.

אחרי מסיבת העיתונאים, עברנו להתרשם מהתערוכה. בגלריה התחתונה הוצגה הקולקצייה העתידית והמופלאה של איסי מיאקי לשנת 2015, שנקראת "132.5". הקולקציה הינה תוצר של שיתוף פעולה יוצא דופן בין מהנדסי מחשבים ומעצבי טקסטיל. תהליך העבודה כלל המרת אלגוריתמים מתמטיים לצורות אוריגמי מורכבות והפיכת גזרות שטוחות בבדים לכדי בגדים בעלי נפח. 


בגלריה העליונה נפרשו עבודותיהם של המעצבים השונים, בחלוקה לפי מלאכות יד שונות: רקמה, ליבוד, עבודת מחט, קיפול וכו'. האווירה בגלריה העליונה שונה לחלוטין מהאווירה העתידנית שמתרחשת למטה. הפרויקטים משדרים המון סנטימנטליות עם קריצה לעבודות היד אשר עסקו בהן הסבתות או האימהות שלנו, אך בשילוב טכנולוגיה ממוחשבת עכשווית. התוצרים מרגשים ומעוררים המון מחשבה. החומרים, השכבות, הטקסטורות והטכנולוגיות החדשים מעניקים נקודת מבט אחרת לגמרי על מלאכת הסריגה הארכאית של סבתא.


בתום הסיבוב שלי, אחרי לבטים רבים, ניגשתי בברכיים רועדות ללי אדלקורט, הצגתי את עצמי והודיתי לה על תערוכה מרגשת ומעוררת השראה. היא לא התרגשה יותר מדי מהמילים שלי, נו מילא.

ולסיום - אחרי הצהריים, החלטנו ללכת לקולנוע וצפינו ב"אפס ביחסי אנוש". אפשר לדבר המון על הסרט, אבל דבר אחד בטוח. מזמן לא צחקתי ככה. הסרט מדויק ומבריק. רוצו לראות. גם את התערוכה וגם את הסרט. היום חוזרים לעבוד, שיהיה סוף שבוע נעים.


***

2 comments:

  1. בלוג מקסים..כמה נחמד שנתקלתי בו ובך:-)

    השבמחק
  2. שמעתי שזה סרט מצחיק בטירוף. בנוגע לתערוכה הפנטסטית, חזון של מכונה ואדם נשמע לי רע מאוד... יש בזה פלא וסקרנות אך בעיניי זה יותר ניוון ואיבוד משהו מאוד בסיסי באנושיות שלנו.

    עינבל

    השבמחק

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...